Manikiūras gali ir pakenkti

Gražūs nagai – svarbi kiekvienos moters įvaizdžio dalis. Psichologai teigia, kad rankų grožis turi įtokos moters nuotaikai, todėl gražiai lakuoti nagai gali išvaduoti nuo daugelio kompleksų, padėti labiau pasitikėti savimi. Tačiau specialistai ragina būti atsargiems, prekyboje pasirodo vis daugiau nekokybiško, galinčio pakenkti sveikatai lako.

Nekokybiškų produktų daugėja

Šiemet Lietuvoje jau aptikta šešis kartus daugiau sveikatai kenksmingų nagų lako rūšių nei pernai, todėl visuomenės sveikatos specialistai primygtinai rekomenduoja renkantis nagų laką perskaityti, iš kokių medžiagų jis pagamintas.

Kosmetikos gaminių saugos įvertinimą atliekantys Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai šiais metais jau nustatė šešių rūšių nagų laką, kuriame buvo kosmetikoje draudžiamos medžiagos dibutilftalato. Pernai buvo nustatytas tik vienas toks gaminys.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyriausiosios specialistės Ievos Kisielienės, ši medžiaga leidžia nagų lakui tinkamai pasiskirstyti ir išdžiūti, bet manoma, kad žmogui jo įkvėpus gali pasireikšti nuovargis, galvos skausmas, gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Dibutilftalatas yra viena iš medžiagų, galinčių sukelti vėžį.

Kita nagų lake pasitaikanti toksiška medžiaga yra toluenas. Tiek pirmo, tiek antro minėto ingrediento turėtų vengti nėščiosios ir žindyvės“, – pabrėžė L.Kisielienė.

Trečioji medžiaga – formaidehidas – nagų lake veikia kaip kietiklis ir saugo nuo lupimosi. Deja, tai žinomas kancerogenas – medžiaga, galinti sukelti vėžį. Ji gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Formaidehidas visoje Europos Sąjungoje yra stipriai ribojamas ir jo nagų lake leidžiama ne daugiau kaip 0,02 proc.

Visuomenės sveikatos specialistės teigimu, yra tokių lakų, kuriuose aptinkama visų trijų minėtųjų medžiagų.

Gražinamės pagal taisykles

L.Kisielienės nuomone nagų priežiūros priemones reikėtų įsigyti parduotuvėse, grožio salonuose, iš stambių platintojų atstovų, nes jų gaminiai tiekiami į Lietuvos rinką teisėtai. Turguje parduodamų gaminių saugą įvertinti sunkiau, tad, jeigu jau ryžotės pirkti, bent jau atidžiai išstudijuokite prekės sudėtį.

Na, o išsirinkusios kokybišką nagų laką galite drąsiai gražintis. Moterims dažnai kyla klausimas, kokią nagų lako spalvą pasirinkti. Mados keičiasi kiekvieną sezoną ir aklai jų vaikytis nėra jokio reikalo. Šiuo atveju svarbiausia – kad lako spalva patiktų jums pačiai. Jeigu spalva jums negraži, kad ir kokia madinga ji būtų, jausitės nepatogiai. Be to, svarbu, prie ko nagų lako spalva derinama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *