Kas yra Ecocert sertifikatas?

Sertifikatas – tai tam tikras kosmetikos kokybės garantas. Sertifikato ženklelio, nesvarbu, žyminčio jo natūralumą ar ekologiškumą, buvimas ant pakuotės jau savaime reiškia, kad gaminyje nėra parabenų (cheminių konservantų), naftos produktų, dirbtinių kvapiklių, dažiklių, hidrintų aliejų, glikolių, šiurkščių prausiklių (SLS), dietanolaminų (DEA), trietanolaminų (TEA) ir kitų žmogui bei aplinkai kenksmingų medžiagų. 

Nepaisant šios nuostatos, Europoje naudojami kosmetikos sertifikatai vienas nuo kito šiek tiek skiriasi. Vieni yra griežtesni, kiti liberalesni, vienų kokybė matuojama procentais, kitų pagal sudarytus sudėtinių dalių sąrašus, produktų tipus ir pan. 

Tiesa, nė vienas sertifikatas nenurodo 100 proc. natūralios ar ekologiškos sudėties, tad liekantis procentas yra kitos, neaugalinės ar nenatūralios (sintetinės) medžiagos. Tačiau gera žinia yra ta, kad net ir šios medžiagos nėra iš “juodojo sąrašo”, taigi negali mums pakenkti. Norėdami išsirinkti būtent tokį produktą, ant pakuotės ieškokite, pvz. BDIH ar Ecocert sertifikatų ženklelių. Tai – populiariausi ir dažniausia sutinkami sertifikatai.

“ECOCERT” yra viena iš pasaulio didžiausių organinio sertifikavimo organizacijų (Prancūzija), apimanti maisto, ūkininkavimo, namų apyvokos, tekstilės ir kosmetikos produktus. Naudojamas kaip pagrindinis organinis standartas daugiau nei 80 šalių visame pasaulyje. 

„Ecocert” grožio priemonėms suteikia du sertifikatus: ekologiškai kosmetikai ir biokosmetikai. Biokosmetikoje 95 proc. ingredientų turi būti natūralios (gamtinės) kilmės, iš jų ne mažiau nei 5 proc. turi būti ekologinio žemės ūkio produktai. Ekologiškoje kosmetikoje turi būti bent 10 proc. ekologiškų ingredientų ir bent 95 proc. natūralių. Žmogaus sveikatai žalingi sintetiniai ingredientai — draudžiami. Šis sertifikatas garantuoja, kad biokosmetika neturi genetiškai modifikuotų sudedamųjų medžiagų, sintetinių priedų ir konservantų, dažiklų, naftos produktų. Ji taip pat nėra bandoma su gyvūnais.

http://www.ecocert.fr

Ekologiška kosmetika gaminama tik iš ekologiškai užaugintų augalų. Sertifikuota ekologiška kosmetika nekenkia gamtai – ji saugi ir žmogui, ir gamtai. Tuo tarpu sintetinėje kosmetikoje yra ne tik ingredientų, kurie kenksmingi žmogaus sveikatai, bet kartu teršia aplinką, yra išbandoma su gyvūnais. Sertifikatas garantuoja, kad pateikta produkto sudėtis yra aiški ir sąžininga.

Ekologijos sertifikatas garantuoja, kad produktas buvo įvertintas nepriklausomos organizacijos kaip atitinkantis ekologinio standarto reikalavimus. Šie reikalavimai įvairiose šalyse šiek tiek skiriasi, tačiau jie visi siekia užtikrinti, kad produkto ingredientai būtų išauginti ekologiškai. Sertifikatai taip pat kontroliuoja leistinų ne ekologinių ingredientų kiekį.

Nei vienas sertifikatas nenurodo 100 proc. natūralios ar ekologiškos sudėties, tad liekantis procentas yra kitos, neaugalinės ar nenatūralios medžiagos. Tačiau net ir šios medžiagos nėra kenksmingos. 

Daugelis įprastų kremų kosmetikos pramonėje sukuriami tik tam, kad būtų sėkmingai parduoti. Jiems parenkama patraukli išvaizda, malonus kvapas ir skambus pavadinimas. Kosmetikos priemonėms gaminti naudojama maždaug 15000 cheminių komponentų, tačiau gal tik 5 proc. iš jų yra ištirti. O net iki 60 proc. to, ką tepame ant odos, patenka į kraują. Tuo tarpu natūralūs ir ekologiški kremai gaminami puoselėti kūną. Dažnai manome, kad oda žmogui duota tik dėl grožio, ir pamirštame, kokia svarbi jos funkcija yra organizmui. Tepamas ant kūno kremas turi puoselėti, maitinti ir gaivinti kūno odą.

Ecoland.lt, 2010. Visos teisės saugomos, tačiau galite cituoti ir skelbti šį tekstą, jei išsaugosite akivaizdžias bei veikiančias nuorodas į tinklapį www.ecoland.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *