Grožis iš gamtos

Viskas prasidėjo prieš keletą metų, nuolatos stengiausi naudoti gerai žinomų prabangių prekinių ženklų kosmetines priemones šventai tikėdama, jog jos idealiai tinka mano odai ir plaukams. Bet metai bėgo, o mano plaukų būklė darėsi vis prastesnė, oda pilkėjo ir nespindėjo, kaip buvo garsiai skelbiama reklaminiuose kosmetikos šūkiuose. Niekaip negalėjau suprasti, ką darau ne taip, juk naudojau brangiausias kosmetines priemones, derinau mitybą, sportavau ir vistik rezultatas nebuvo toks pribloškiantis, kokio tikėjausi.

Pradėjau domėtis kosmetikos sudėtimi, kiekvieno ingrediento poveikiu mano odai ir kūnui ir tik kruopščiai besigilindama į kosmetikos pramonės subtilumus ir neteisybes priėjau išvadą, jog didžiausia mano klaida buvo – žinių trūkumas.

Kas tai yra ekologiška kosmetika?

Ekologiška kosmetika  – tai ne šiaip sveiko gyvenimo propagavimas ar mada, kaip dažnai galima išgirsti. Tai mąstančio žmogaus sąmoningas bandymas pasirūpinti savo ir artimųjų gerove, apsaugant juos ir save nuo kenksmingų sveikatai cheminių produktų, kurie sukelia įvairaus spektro susirgimus ir tikrai nepadeda turėti spindinčią ir gražią odą. Jau nekalbant apie kai kurių ingredientų toksiškumą, kurie pakeičia ląstelės DNR ir taip vysto apsigimimus. Kas liūdniausia, tėvelių žinių trūkumas kenkia dar negimusiems jų pačių vaikams.

Kaip man atskirti, kuri kosmetinė priemonė yra be žalingų sveikatai ingredientų?

Reikėtų pradėti domėtis priemonių sudėtimi, kokie yra vertingi ingredientai, o kurie tėra pigūs jų pakaitalai arba tiesiog pirkti tik sertifikuotą produktą. Dažnai parduotuvių lentynose sutinkame produktų, kurių pakuotėse išdidžiai puikuojasi žodžiai „natūralus“, „100% natūralus“, o žvilgtelėjęs į sudėtį bent kažkiek sudėtis išmanantis žmogus iškart atpažintų apgaulę. Todėl prekė su BDIH sertifikavimo ženkliuku sutaupys jūsų laiką, kadangi pirkdami jūs būsite tikri, kad perkate kruopščiai ištirtą produktą, kuriame yra 95% natūralių komponentų ir vos 5% nekenksmingi sveikatai konservantai, kurie padeda išlaikyti kosmetikos galiojimo laiką ir neleidžia veistis bakterijoms. Tiesa, nė vienas sertifikatas nenurodo 100 proc. natūralios ar ekologiškos sudėties, tad liekantis procentas yra kitos, neaugalinės ar nenatūralios (sintetinės) medžiagos. Tačiau gera žinia yra ta, kad net ir šios medžiagos nėra iš “juodojo sąrašo”, taigi negali mums pakenkti. Norėdami išsirinkti būtent tokį produktą, ant pakuotės ieškokite BDIH,  ECOCERT, COSMEBIO sertifikatų ženklelių. Tai – populiariausi ir dažniausia sutinkami sertifikatai.

Ar galima įsigyti 100% natūralią kosmetiką?

Toks užrašas ar šūkis dažnai tėra skambus reklaminis triukas, iš tiesų 100% natūralią kosmetiką naudoti būtų labai sudėtinga ir jos galiojimo laikas būtų ypatingai trumpas, kadangi  bet kurioje natūralioje terpėje laikui bėgant pradeda veistis kenksmingos bakterijos, litik padeda išlaikyti natūralią kosmetiką tinkama jums naudoti ir apsaugo nuo besiveisiančių mikrobų.

Kas tai yra organinis produktas?

Organiniais produktais laikomi produktai, kurie gaminami iš natūraliai gamtoje užaugintų ingredientų. Juose negali būti pesticidų, chemikalų, jie turi būti natūraliai užauginti, taip lyg jie augtų  gamtoje visai nekeičiant natūralios jų būsenos. Jei tai yra organinis ingredientas, jis turi būti organinis įdėjimo į produktą metu. Kai kurios žaliavos gyvenimą pradeda kaip organinės, bet vėliau yra perdirbamos ir praranda savo būseną. Organinės kilmės produktai auginami ekologiniuose žemdirbystės ūkiuose turi atitikti tam tikrus standartus ir būti sertifikuoti.

Kuo ekologiška kosmetika skiriasi nuo įprastai naudojamos kosmetikos?

Daugeliui kyla klausimas, kuo gi ekologiška kosmetika ypatinga ir kuo ji skiriasi nuo mums įprastos. Visų svarbiausia, ekologiška kosmetika yra be kenksmingų sveikatai sudėtinių dalių. Galėčiau paminėti keletą iš pačių kenksmingiausių cheminių ingredientų, tokių kaip Sodium Laureth Sulfatas, kurį rasite beveik visuose mums gerai žinomuose šampūnuose. Tai yra naftos produktas, pigus ir šiurkštus ploviklis. Taip pat parabenai – kosmetikoje naudojami kaip konservantai, kurie smarkiai prailgina kosmetikos galiojimo laiką ir labai plačiai naudojami ftalatai, kurie dedami tam, kad sukurti trumpalaikį minkštos odos įspūdį. Yra begalės kitų toksiškų medžiagų, kurias išvardinti turbūt būtų sudėtinga. Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau dairykitės mūsų svetainėje, ten rasite daug naudingų straipsnių ir vertingos informacijos arba atvykite pas mus adresu Buivydiškių g. 26, Vilnius ir mes viską papasakosime Jums gyvai.

Pasitaiko išgirsti, jog apskritai, „ekologiški produktai yra kažkoks naujas mados klyksmas“.  Taip dažniausiai kalba tie, kuriems, palyginus dar visai nesenai atkeliavusi į Lietuvą, nauja ir taip greitai plintanti ekologijos banga yra visai nenaudinga. Kartais po tokiais skambiais pareiškimais slepiasi žmonės, kurie atstovauja tam tikras produktų grupes ir kuriems yra visiškai nenaudinga jog žmogus nustotų pirkti jų produktus ir pradėtų rinktis kažkokius ekologiškus. Taip pat yra žmonių, kuriems tiesiog patogiau iš esmės nieko nekeisti ir jei mes norime – visuomet rasime tam pasiteisinimų.

Vis gi, jei Jūs jau nusprendėte rinktis sveikesnę kosmetiką – ir mąstote nuo ko gi reiktų pradėti – pirmiausia siūlyčiau, jeigu neįmanoma visko iškart, keisti dvi produktų grupes į ekologiškas. Pirmiausia, naudokite natūralų dezodorantą, kurio sudėtyje nėra aliuminio ir parabenų. Aliuminio sintetinės druskos užkemša odos poras ir blokuoja prakaito liaukas. Aliuminis taip pat trikdo hormonų estrogenų veiklą ir gali net pakeisti ląstelių struktūrą, o tai įtakoja krūties ląstelių pokyčius. Vienas iš įrodymų, jog pavojingos medžiagos dezodorantuose įtakoja krūties vėžio atsiradimą yra tas, kad krūties vėžys formuojasi būtent tose vietose arčiausiai pažasties. Tokie duomenys turėtų priversti bent jau susimąstyti apie naudojamų produktų poveikį sveikatai.

Tai dažniausiai tarp moterų pasitaikantis onkologinis susirgimas. Krūties vėžys sudaro vieną trečiąją visų vėžio atvejų. Gydytojai ilgą laiką įtarė, kad nuolat augančiam skaičiui krūties vėžio susirgimų-  įtakos turėjo didelis sunaudojamų kremų ir dezodorantų kiekis. Pradžioje šie įtarimai buvo laikomi nereikšmingais ir mokslininkai juos tiesiog laikė iliuzijomis. Taip buvo iki tol, kol vienas po kito buvo paskelbti tyrimai apie parabenų poveikį. Šiuo metu vis daugiau įrodymų mokslinikai pateikia, jog yra aiškus ryšys tarp vėžio ir naudojamų konservantų. Ištyrus 20 krūties vėžio atvejų buvo nustatyta, jog 18 iš jų buvo rasta parabenų, kurie į auglius pateko per odą iš dezodorantų ir kremų, kuriuos moterys naudojo.

Antrąjį produktą, kurį rekomenduočiau keisti ne ką mažiau, yra bet kokios priemonės, kurias tepamės ant lūpų. Tai yra visi mūsų naudojami lūpų dažai, lūpų blizgesiai, lūpų balzamai. Visi šie produktai ne tik kad kontaktuoja su mūsų oda, bet ir kažkokį kiekį šių produktų mes norom ar nenorom suvalgome. Naudojant ekologišką produktą išvengiame įvairių cheminių medžiagų pasisavinimo. Net jei ir apsilaižius nurysite kažkokį kiekį ekologiško, tarkim, lūpų balzamo – tai nebus jokia bėda, anaiptol, į ekologiškų produktų sudėtį įeina natūralūs sviestai, aliejai ar vaškai. Tik toks produktas savyje turės didelį kalorijų skaičių, todėl jei laikotės dietos – neprisiskanaukite savo ekologiško lūpų balzamo, nors jis ir labai skanus 🙂

O kaip ekologiška dekoratyvinė kosmetika?

Daugelis moterų stengiasi vengti dekoratyvinės kosmetikos. Priežastis labai suprantama, kadangi įprasta dekoratyvinė kosmetika duoda tokį įspūdį, jog esi su nepatogia veido kauke ir grįžus namo norisi kuo greičiau tą kaukę nusiplauti. Visiškai kitaip yra su ekologiška dekoratyvine, kadangi jos sudėtyje nėra odą dusinančių ingredientų. Oda laisvai kvėpuoja, nėra jokio kaukės efekto, nesikemša poros. Ir kas svarbiausia, ji ne tik mus grąžina iš išorės, bet ir puoselėja mūsų odą savo natūraliomis sudėtinėmis dalimis.

Efektyvumas yra subjektyvus matas, bet galime užtikrinti, kad pastovus ekologiškos kosmetikos naudojimas normalizuoja ir apsaugo odos funkcijas.

Kuo skiriasi poveikis?

Tarkim, mes naudojame įprastą blakstienų tušą, iš pradžių juo labai džiaugiamės, kaip gražiai jis dažo, riečia ir pan. Po kiek laiko naudojimo pastebime, jog mūsų blakstienos nebe tokios tvirtos, ilgos, ir dažniau nei įprastai jos tiesiog iškrenta. Ir būtent čia prasideda pasaka be galo, nusprendus, kad naudojamas tušas visgi mums nebepatinka – ieškome naujo, vis įspūdingesnio efekto žadančio tušo. Ekologiškas tušas Jūsų neįtrauks į šį užburtą ratą – jis pamažu gydys Jūsų blakstienas, po ilgesnio naudojimo Jūs pastebėsite, jog Jūsų blakstienos atsigavo, tapo tvirtesnės ir ilgesnės. O iš gausybės ekologiškų blakstienų tušų pasirinkimo Jūs tikrai be vargo išsirinksite Jums tinkamiausią.

Saugokime savo ir savo šeimos sveikatą savo žiniomis. Netgi jei neturite laiko gilintis į produktų sudėtis – ieškokite ekologiškumą patvirtinančių ženklų ant pačių pakuočių. Vieni iš pačių populiariausių yra BDIH ir ECOCERT sertifikatai. Išsirinkus produktus su šiais sertifikatais jūs galėsite būti ramios, jog išsirinkote kruopščiai ištirtą ekologišką prekę.

Yra toks taiklus išsireiškimas, jog nežinojimas mūsų neapsaugo nuo pasekmių ir neatleidžia nuo atsakomybės. Todėl būkime gražios neaukodamos savo sveikatos.

Svarbu!

Visada prieš pirkdami bet kokią kosmetinę ar asmens higienos prekę peržiūrėkite jos sudėtį. Įsitikinkite, kad joje tikrai nėra šių vienų iš baisiausių ingredientų:

Mineral oil, Vazeline, Paraffinum Liquidum, Butylated Hydroxythaluene (BHT), Petrolatum, Propilene Glycol, Polyethilene Glycol (PEG), Polypropylene Glycol (PPE), Butylene Glycol,  Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Propylparaben, Cyclomethicone, EDTA, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate (SLS), Kaolin, Bentonite, Quaternium, Bronopol, Alluminium silicate, Collagen, Phenoxyethanol, Elastin, Albumin, Alpha Hydrox Acids (AHA 1/5; AHA-S), Diethanolamine (DEA), Triethanolamine (TEA), Lauramid Dea, Sodium Chloride, Triclosan, Seaweed (agar agar), Cacao oil.

Studijuojant kosmetikos priemonių etiketes būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kurioje komponentų sąrašo vietoje yra medžiaga. Kuo ji arčiau pradžios, tuo didesnis jos kiekis sudėtyje.

Ecoland.lt svetainėje rasite tik kruopščiai atrinktą, sertifikuotą natūralią kosmetiką už kiekvienam prieinamą kainą.

Gyvenime yra žymiai malonesnių užsiėmimų nei visą dieną praleisti didžiuliuose prekybos centruose, stovėti automobilių kamščiuose ir prakaituoti eilėse prie kasų. Ecoland.lt el. parduotuvėje galite be jokio vargo išsirinkti ir įsigyti prekes.

Būkite gražūs ir sveiki!

Su šilčiausiais linkėjimais,

Gintarė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *