Fluoro nauda – tikrovė ar mitas?

Ar iš tikrųjų fluoro naudojimas dantų pastų gamyboje yra saugus? Jau keletą dešimtmečių ėduonies profilaktikai naudojamos tirpiosios fluoro druskos. Mat fluoro jonai kartu su seilėse esančiu kalciu dantų paviršiuje suformuoja rūgščių neįveikiamus kalcio fluorido kristalus, saugančius dantis nuo ardomojo rūgščių poveikio. Teigiama, kad dantų pastos sudėtyje esantis neorganinis fluoras maždaug 25 proc. sumažina vaikų dantukų ėduonies riziką.

Tačiau fluoras ne vienintelė įprastinių dantų pastų sudėtinė dalis. Pastų sudėtyje rasime parabenų, laurilsulfato, sintetinių konservantų ir kt. Šios visos sintetinės medžiagos išskiria toksinus, kurie dantų valymo metu lengvai patenka ir į mūsų organizmą. Tad, nepaisant to, jog teigiama, kad fluoras stiprina dantis, kokį poveikį iš tikrųjų jis turi mūsų  organizmui?

Ar gali dantų pasta kenkti?

Tyrimais nustatyta, kad fluoras yra gerokai toksiškesnis už šviną ir tik šiek tiek mažiau nuodingas nei arsenas. Šie toksinai lengvai patenka į organizmą tiesiog valantis dantis ir, žinoma, prarijus dantų pastos. Ypač tai pavojinga mažesniems nė trejų metų vaikams, kadangi jie dar nemoka tinkamai jos išspjauti. Didesnės fluoro dozės gali būti mirtinos. Mažesnis jo kiekis taip pat kenksmingas. Vaikas, kaskart valydamas dantukus ir nurydamas dantų pastos su fluoru, gali apsinuodyti. Apsinuodijęs mažylis tampa neramus, jam gali skaudėti pilvuką. 

Fluoro mes gauname su geriamuoju vandeniu, druska, tad papildomai organizmui jo nereikia. Pastarųjų metų klinikiniais tyrimais nustatyta, kad apsaugoti dantis nuo rūgščių poveikio galima ir be fluoro. Šį darbą puikiai atlieka sudedamosios dalys: kalcis, fosfatas ir magnis. Šios medžiagos saugo dantis nuo ėduonies taip pat veiksmingai, kaip fluoras bei spartina rūgščių paveikto dantų emalio atsinaujinimą. Be to, šios medžiagos, patekusios į organizmą, nesukelia pavojaus. 

Man ir mamytei geriausios

Sertifikuotose ekologiškose dantų pastose nebus toksinių medžiagų, kurios turėtų kenksmingą poveikį organizmui. Jas saugiai gali naudoti vaikai ir nėščios moterys. Sintetines medžiagas keičia natūralūs augalų ekstraktai ir mineralai, kurie veiksmingai valo, prižiūri ir stiprina dantis bei dantenas.

Logodent –  vokiškos sertifikuotos ekologiškos dantų pastos be fluoro, konservantų, sulfatų, parabenų ir sintetinių dažiklių. Fluorą Logodent dantų pastose keičia natūralus kalcis, kuris efektyviai saugo dantis nuo ėduonies. Specialiai mamytėms rekomenduojama naudoti pastą su mineralais, nes būtent ši pasta su natūraliais vulkaninės kilmės mineralais ir dideliu aktyviojo kalcio kiekiu padeda išsaugoti sveikus dantis ir papildo dantis visais reikalingais mineralais. Jei dantys jau pažeisti ir padidėja jų jautrumas, reikėtų naudoti pastą  jautriems dantims su kalio chloridu. Jis suformuoja apsauginį sluoksnį aplink, kuris greitai nuramina ir sumažina diskomforto jausmą. O natūralūs augaliniai ekstraktai mažina uždegimą.  Patiems mažiausiems patiks skanios, patrauklaus dizaino vaikiškos dantų pastos su natūraliu braškių ar pipirmėčių ekstraktu.  

Logodent – švelniai ir efektyviai prižiūrėkite dantis rūpindamiesi savo ir visos šeimos sveikata!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *