Ekologijos pamokėlės

Turbūt visi žinote, kaip svarbu yra atkreipti dėmesį į sudėtį renkantis odos prežiūros ar kosmetikos produktą. Bet štai žalingos mūsų kūnui medžiagos dažnai paslepiamos po sudėtingais pavadinimais ar klaidinančiais užrašais, kuriuos paprastai praleidžiame pro akis. O juk taip norisi būti užtikrintiems prekės kokybe ir saugumu… Ecoland.lt komanda padės Jums išmokti atpažinti kenksmingiausias ir dažniausiai pasitaikančias produktų sudedamąsias dalis. Nuo šiol stengsimės Ecoland.lt facebook grupėje skelbti žalingos sudėdamosios dalies pavadinimą ir jos poveikį žmogaus organizmui.  Tikimės, jog tai padės Jums apsaugoti savo ir artimųjų sveikatą. 

Paraphenylenediamine (PPD)  

Paraphenylenediamine (PPD) – naudojamas plaukų dažuose, sukelia odos bėrimus, dermatitą, patinimus. Ekstremaliais atvejais esant alergijai – dilgelinę ar netgi anafilaksinį šoką. 1930 metais 12-kai moterų naudojusių blakstienų dažus, kurių sudėtyje buvo neištirto chemikalo PPD, atsirado piktžaizdės, kai kurios moterys apako, o viena netgi mirė. Sunku patikėti, kad šis chemikalas vis dar naudojamas ir šiandien. Asmeninius žmonių pasakojimus ir šokiruojančią vaizdinę medžiagą rasite čia

Retinyl palmitate

Retinyl palmitate – tai vitamino A variacija, kurią rasite beveik kiekvieno nenatūralaus apsauginio kremo nuo saulės sudėtyje. Paradoksalu tai, jog  būtent saulės šviesoje reitnyl palmitatetampa medžiaga, skatinančia vėžinių ląstelių atsiradimą, t.y. kancerogenu. Tyrimai parodė, jog naudojant kremus nuo saulės, kurių sudėyje yra retinyl palmitate, odos vežio ir kitų odos pažeidimų tikimybė padidėja net 21%!  Eilinį kartą stebina gamintojų aplaidumas ir vartotojų abejingumas…

Formaldehyde

Formaldehidas (Formaldehyde) – dažnai   randamas nagų lakuose, plaukų želėse,   taip pat blakstienų ir nagų klijuose.     Šampūnuose ir dušo želėse taip pat gali   būti formaldehidodujasišskiriančių      konservantų (FRPs). Kokia šio    chemikalo žąla? Kadangi formaldehidasyra stiprus alergenas, dažnai naudojant produktus, sudėtyje turinčius netgi mažą kiekį formaldehido, gali išsivystyti alergija. Tuomet, oda tampa itin jautri, pradeda smarkiai berti. Tačiau didžiausia blogybė, kuria pasižymi formaldehidas – vėžinių ląstelių susidarymo skatinimas, tiek įkvėpiant formaldehido dujų, kurias išskiria FRPs, tiek absorbuojant per odą.

Atrodo, kad kur bepasisuksi vien žmogui žąlingos medžiagos – o dar stebimės, kodėl vėžinių susirgimų taip sparčiai daugėja. Būkite atidūs ir apsaugokite save bei savo artimuosius.

Toluene

Toluenas – viena iš trijų žmogui kenksmingų medžiagų dažnai randamų įvairių nagų lakų, dažų sudėtyje.

Pirmasis tolueno taikinys – nervų sistema. Įsisavinant tolueną dideliais kiekiais galimi rimti nervų sistemos pažeidimai, tačiau net ir mažais kiekiais nepertraukiamai naudojant tolueną sudėtyje turinčias priemones organizmas gali būti smarkiai paveiktas. Dažniausi neigiami tolueno poveikio požymiai – akių dirginimas, svaigulys, pykinimas. Tyrimai parodė, jog moterys, dirbančios su tolueno turinčiomis priemonėmis (pvz.: kosmetologės), dažniau patiria persileidimus, sunkiau pastoja bei padidėja  vaisiaus apsigimimų tikimybė. Taip pat, aptiktas ryšys tarp tolueno ir greitesnio vėžinių ląstelių susidarymo.

Norite išvengti šių rūpesčių? Rinkitės nagų lakus, kurių sudėtyje nėra šios piktybiškos ir  kenksmingos medžiagos.  Rekomenduojame Benecos nagų lakus be žalingo sveikatai formaldehido, kamparo, tualeno, ftalatų bei kanifolijos!

Aluminium oxide

Aluminium oxide (Al2O3) – tai aliuminio druska itin dažnai naudojama kaip aktyvioji dezodorantų sudėdamoji dalis, užverianti poras ir sulaikanti prakaitą viduje. Efektyvu, bet pavojinga. Primiausia, užvėrus poras kenksmingos medžiagos susidariusios organizme negali natūraliai pasišalinti, todėl kyla problemų su limfmazgiais ir prakaito liaukomis pažastų srityje ir aplink juos. Galbūt ir Jums patiems buvo atsiradę skaudžių kietų gumulėlių pažastyse, kurie ilgainiui išpūliuoja.Toks reiškinys išties nemalonus ir netgi kelia baimę. Ir visgi, baisiausia yra ne tai. Ekspertų teigimu, aliuminis sunkiai pasišalina iš organizmo, todėl dažnas dezodorantų ar antipersperantų naudojimas gali paskatinti vėžinių ląstelių susidarymą, taigi ir padidinti krūties vėžio tikimybę.

Negana to, atlikti tyrimai rodo ryšį tarp aliuminio toksiškumo ir Alzhaimerio ligos. 1993 metais Pasaulio Sveikatos Organizacija (World Health Organization) pateikė alzhaimeriu sirgusių žmonių autopsijų rezultatus. Šių žmonių smegenyse buvo aptikta didžiulė aliuminio koncentracija. Nors esama skeptikų, teigiančių, jog aliuminį galime pasisavinti tiek iš maisto,tiek iš vandens, gydytojai pataria vengti aluminium oxide turinčių dezodorantų, o ypač purškiamų, kadangi įkvepiant aliuminio oksidas patenka tiesiai į kraują ir nukeliauja į smegenis.

Stebina, ar ne? Nelaukite, kol teks savo kailiu įsitikinti aliuminio oksido kenksmingumu. Būkite atidūs ir rinkitės saugų naudoti dezodorantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *